IceWarp – Všeobecné dotazy

Co je IceWarp?

IceWarp je balík kancelářských aplikací pro podnikatele a firmy. Obsahuje všechny office nástroje, od webmailu na vlastní doméně přes kalendář, úkoly a poznámky po on-line editor dokumentů (Word, Excel, PowerPoint), týmový chat a videokonference až pro 200 lidí.

Co to je cloud?

Cloud jednoduše znamená, že všechny vaše soubory, dokumenty a e‑maily jsou uloženy na internetu, mimo váš počítač, na serveru poskytovatele služby.

Zní to trochu nebezpečně, ale opak je pravdou. Váš počítač je mnohem náchylnější k hackerským útokům a nehodám (kdo si někdy nepolil klávesnici, ať hodí kamenem). Cloud je oproti tomu maximálně zabezpečený.

Vaše data jsou navíc denně zálohovaná (a uložená po dobu 30 dní), takže i kdyby z jakéhokoliv myslitelného důvodu došlo k jejich smazání, vždycky se k nim můžete vrátit.

V čem je IceWarp lepší než Microsoft 365 Business?

Microsoft 365 patří mezi pionýry kancelářského softwaru, se zvučným jménem a obrovským kapitálem v zádech. Znamená to ale, že je tím nejlepším řešením pro vás? 

IceWarp za bezkonkurenční cenu nabízí to samé a ještě víc. Oblíbíte si především jeho velice intuitivní a rychlé ovládání. Všechny nástroje jsou součástí jedné aplikace ve vašem prohlížeči. 

Přepínání mezi záložkami s Wordem, Excelem, e‑mailem může být při práci otravné a zbytečně žere čas. S IceWarpem vám nic takového nehrozí.

V čem je IceWarp lepší než Google Workspace?

Krom toho, že je IceWarp o více jak polovinu levnější než Google Workspace, nabízí také několik super vychytávek, které u Googlu nenajdete.

Vedle funkcí pro pokročilé uživatele, jako je whitelabeling, přístup přes FTP nebo možnost integrace přes API, je to především spojení všech nástrojů do jedné jediné aplikace. Díky tomu nebudete mít v prohlížeči otevřené desítky oken. Stačí vám jedno.

V neposlední řadě jsou tu i takové maličkosti typu opožděného odeslání. Každý někdy zapomněl do e‑mailu přidat přílohu. S IceWarp máte ještě 5 s na opravu.

Jaké jsou přesné specifikace jednotlivých balíčků, které nabízíte?

Zde najdete podrobné porovnání kancelářských balíků IceWarp a technické specifikace týkající se webmailu, systému, serverů apod.

Jak propojit IceWarp webmail s Outlookem?

Jste zvyklí na Microsoft Outlook? Používejte ho dál i s IceWarpem. Stačí si je propojit pomocí aplikace Outlook Sync, která vám sjednotí váš e‑mail, kontakty, kalendář, úkoly i poznámky.

Je IceWarp bezpečný?

Zabezpečení IceWarp je nadstandardní a uživatelé je považují za jednu z jeho předností. 

IceWarp namísto služeb třetích stran využívá svoje datacentra, každý server má vlastní firewall, nahraná data kontroluje antivirus od Kaspersky Labs. 

E-mail nabízí pokročilý CYREN antispam a dvoufaktorové oveření. Videokonference jsou chráněné end-to-end zabezpečením a lze je zaheslovat.

Zálohy dat IceWarp drží až 30 dní a dělá je každý den. Všechna data jsou uložená duplicitně pro případ, že by došlo k výpadku hardwaru. 

Který tarif mám při 3měsíční zkušební době (a vztahuje se trial i na další licence)?

Na celé 3 měsíce od nás máte k dispozici všechny funkce a nástroje nejvyššího tarifu Ultra, takže máte možnost si IceWarp opravdu dobře vyzkoušet.

3měsíční bezplatný trial platí pro celý váš účet. To znamená, že si můžete dle libosti přidávat další uživatele (licence) pro své kolegy nebo klienty. U nich si pak sami zvolíte, který balíček budou využívat.

Co je IceWarp Desktop Office, Desktop Klient a TeamChat Desktop?

IceWarp funguje plně v cloudu a nevyžaduje žádnou instalaci. K jeho používání vám tedy stačí pouze váš prohlížeč. 

Pro ty, kdo jsou upřednostňují staré dobré ikonky na ploše, jsou tu aplikace IceWarp Desktop Office (pro Word dokumenty, Excel tabulky a PowerPoint prezentace), Desktop Klient (pro e‑maily) a TeamChat Desktop (týmový chat).

V čem je IceWarp lepší než Microsoft Exchange?

Jednoduše v tom, že za polovinu ceny dostanete krom Webmailu i cloudový disk a celý kancelářský software s velmi podobnými nástroji, které najdete u Microsoft 365.

IceWarp navíc nabízí snadnou synchronizaci s Outlookem, a to i na desktopu, takže si můžete zachovat styl práce, na který jste léta zvyklí.

Jaké je u IceWarp zabezpečení a záloha e‑mailů?

Každý e‑mail prochází několika úrovňovou kontrolou, která rozhoduje o tom, zda bude vpuštěn do doručené pošty, nebo nekompromisně skončí ve spamu.

Pro větší bezpečnost svého e‑mailového účtu si můžete aktivovat dvoufaktorové ověření přes mobilní telefon. 

Všechny e‑maily jsou stejně jako ostatní data standardně zálohované až 30 dní

IceWarp také splňuje GDPR a HIPAA nařízení a má všechny bezpečnostní certifikáty pro uchovávání citlivých informací.

Kolik licencí si mám pořídit?

IceWarp funguje na bázi licencí. To znamená, že platíte podle toho, kolik licencí využíváte. 

Licence představují e‑mailové schránky. Pro každého člena týmu, který chce mít vlastní firemní e‑mail na vaší doméně, tedy potřebujete pořídit 1 licenci.

Výhodou je, že pro každou licenci si můžete zvolit jiný balíček. Takže zatímco vy, jako CEO firmy, máte IceWarp Ultra v plné parádě, Hynkovi a Jarmile z účetního stačí nejlevnější IceWarp Start s webmailem.

Využijte toho, že máte v rámci 3 měsíční zkušební doby IceWarp zdarma pro všechny licence, a nechte své kolegy, ať si ho také vyzkouší.

Zajímá vás ještě něco?

Obraťte se na nás. Ozveme se nejpozději do 24 hodin.

icon
V České republice
+420 603 111 111

Pondělí - pátek: 7:00 - 22:00
Víkendy: 8:00 - 18:00

icon
Na Slovensku
+421 2 581 010 62

Pondělí - pátek: 7:00 - 22:00
Víkendy: 8:00 - 18:00

icon
Na e-mailu
info@webglobe.cz

Odpovídáme vám do 24 hodin

Vstupte do světa domén

Každý správný web potřebuje doménu a kvalitní webhosting. Buďte online s námi.

Zajímají vás další témata?

V naší poradně toho naleznete přehledně rozstříděné informace z různých odvětví.

Přejít do poradny