AntiSPAM

Co je to SPAM?

SPAM je email, který vám byl zaslán, přestože jste nikoho nežádali o jeho zaslání, obtěžuje vás nabídkami na různé produkty a přístupy na placené webové stránky. Prakticky každá emailová adresa se časem dostane do databáze nějakého spammera a bude zahlcována nevyžádanými nabídkami.

Nastavení AntiSPAMU

Antispam lze zapnout či vypnout po přihlášení do administrace – https://admin.webglobe.cz v sekci E‑mail – Nastavení e‑mailů.

Zde lze případně vypnout i blokaci příjmu rizikových souborů v e‑mailech.


Whitelist / Blacklist pravidla

V záložce Whitelist/Blacklist můžete nastavit pravidla, která určují, jestli danou emailovou adresu chcete blokovat (blacklist) nebo povolit (whitelist). Pokud budete chtít nastavit celou doménu, pak ji přidejte ve tvaru *@domena.tld.

Úroveň antispamu, tak i nastavení white/black listu se vztahuje vždy na všechny vaše emailové schránky.

Tlačítko je/není SPAM

V příchozí poště po přihlášení do Webmailu máte nyní možnost označit zprávu jako spam a to pomoci tlačítka SPAM v menu. Zpráva bude okamžitě přesunuta do složky SPAM, filtr si navíc zapamatuje vaši volbu a veškeré další zprávy od tohoto uživatele budou pak přesunuty do složky SPAM. 

Ve složce SPAM máte naopak tlačítko pro označení zprávy že není spam (NO JUNK). Zpráva bude přesunuta do příchozí pošty a veškerá další pošta od tohoto uživatele nebude považována za SPAM.

Obecně

Nejprve je třeba zdůraznit, že české právo definuje nevyžádanou poštu (jak papírovou, tak elektronickou), konkrétně v Zákonu č. 480/2004 – Zákon o některých službách informační společnosti a o změně některých zákonů. Problematiky řeší ÚOOÚ, tedy Úřadu pro ochranu osobních údajů.

Nicméně vzhledem k faktu, že 99% veškerého spamu přichází ze zemí mimo Českou republiku, je třeba použít další prostředky jako antispamové filtry. Všechny emailové schránky na serverech Webglobe jsou chráněny výkonnými filtry, které analyzují veškeré emaily. Na základě dlouhodobého zkoumání struktury a obsahu spamu jsou schopné určit, s jakou pravděpodobností se jedná o SPAM. Každý takový email je možné buďto označit do předmětu emailu anebo rovnou smazat.

Odkud se SPAM bere?

Většina SPAMů pochází z USA, nicméně jedná se většinou o zneužité počítače, které ovládají skupiny lidí z Ruska a Číny. Podrobné statistiky o zdrojích SPAMů naleznete na http://www.spamhaus.org/statistics/countries.lasso.

Sdílejte článek

Vstupte do světa domén

Každý správný web potřebuje doménu a kvalitní webhosting. Buďte online s námi.