28. 2. 2023
Emailing

IceWarp vs. Microsoft 365: je lepší lokální startup, nebo korporát?

I když IceWarp dávno není malý startup z Prahy (fungují už od roku 1998), jeho kancelářský software u nás přesto málokdo zná. Je to mimo jiné dáno tím, že stojí proti dvěma gigantům, Google s jeho Google Workspace (dříve G Suite) a Microsoft s MS 365 (dříve Office 365), kteří si uzurpovali trh pro sebe. Ve srovnání s officem od Microsoft má přitom IceWarp hodně co nabídnout.

Jan Dvořák

Vyplatí se místo zaběhlého MS 365 riskovat neznámý kancelářský balík IceWarp?

To je otázka, kterou si musel položit sám IceWarp. Čelí jí v podastě každý podnikatel s novým produktem a málo známou značkou. 

Zákazníci jsou k novotám přirozeně podezřívaví. Obzvláště velké firmy potřebují mít jistotu, že všechno funguje, jak má, a že to bude fungovat i za tři, pět, deset let. 

Nové SaaS (Software as Service – tedy software prodávaný jako on-line služba) vznikají a zase zanikají na denní bázi. Riskovat, že celou firmu převedete na nějaké neověřené řešení, se většinou nevyplácí.

S IceWarpem tento problém odpadá. Od svého založení si dokázal ve světě najít své místo, což dokazuje mimo jiné to, že jej využívají firmy jako Marriot, Swiss Post Solutions, Air Libya, u nás třeba Madeta, Okay elektro, Banka Creditas či Oresi.

Ale co UI, funkce a nástroje, naučím se s tím?

I tak je přechod na nový kancelářský software vždy problematický. Word, Excel, PowerPoint i Outlook se nám všem zažral tak hluboko pod kůži, že se už nikomu nechce s ničím jiným učit (už jen proto, že ostatní budou dál používat MS Office a Exchange, takže komunikace bude drhnout).

S tím IceWarp počítal, a proto nevymýšlel kolo a nabídl uživatelům to samé v bledě modrém (doslova – podívejte se na barevný design IceWarp webu). To se týká jak nástrojů, tak i UI.

IceWarp plně podporuje soubory .doc, .xls i .ppt a v jeho on-line editoru najdete většinu funkcí na stejném místě, se stejnými ikonkami a názvy, takže se v něm zorientujete během pár minut. 

IceWarp verze Excel online dokonce umí i pokročilé funkce jako kontingenční tabulky a makra.

Samozřejmostí je režim sledování změn a spolupráce v reálném čase – to znamená, že on-line dokument může v tu samou chvíli upravovat a komentovat více uživatelů a vy všechny změny vidíte hned.

Pokud nechcete mít PowerPoint, Excel a Word on-line, ale preferujete staré dobré desktopové aplikace na počítač, IceWarp nabízí i kancelářský balík Desktop Suite pro Windows (dostupný v balíčku IceWarp Ultra). I z něj se však všechny soubory ukládají přímo na váš cloud, takže jsou hned přístupné i vašim kolegům.


IceWarp on-line Word editor opanujete během chvilky.

IceWarp si dal také záležet na maximální kompatibilitě svého webmailu s Outlookem, a to dokonce do té míry, že e‑mail na Outlooku lze s IceWarp webmailem propojit pomocí speciální aplikace (včetně kalendářů, upomínek atd.).

Místo Microsoft Teams pak máte v IceWarp TeamChat a videokonference až pro 200 účastníků.

IceWarp je mnohem víc než jen pouze levná kopie Microsoftu

Tvrdit ale, že IceWarp jen zkopíroval Microsoft 365 Office by byla urážka. 

IceWarp přichází s inovacemi, které u Microsoftu nenajdete.

Jedná se především o naprosto skvělé all-in-one řešení celého kacelářského balíku. O co jde? 

Představte si běžnou práci s Google nebo MS Office: připravujete briefing ve Wordu a k tomu prezentaci, potřebujete tabulky, vše konzultujete s kolegy na callu a do toho máte rozepsaný e‑mail. Každý jeden nástroj máte otevřený v samostatném okně prohlížeče nebo na ploše. Za prvé v tom je zmatek a za druhé to zpomaluje počítač.

IceWarp tenhle problém vyřešil elegantně. Všechny jeho nástroje jsou součástí jedné aplikace. Celý IceWarp tedy běží v jednom jediném okně. To je troufnu si říct revoluce v efektivitě v práce.

Všechny nástroje IceWarp jsou součástí jedné jediné aplikace. Najdete je hezky seřazené na postranní liště.

Je to tak jednoduché, že se až divíte, že to Google ani Microsoft nikdy nenapadlo…

Pokročilým uživatelům pak IceWarp nabízí například přístup přes FTP nebo whitelabeling.

Podívejte se, jak si stojí IceWarp vs. Google Workspace.

IceWarp Microsoft 365 naprosto válcuje cenou

OK, tak to máme, sečteno podtrženo, kancelářský software, který vypadá stejně a umí to samé co Microsoft 365 plus má pár . A teď to nejlepší na konec: cena.

IceWarp ve svém boji proti korporátu vsadil ještě na velice atraktivní cenu. Jeho balíčky totiž stojí o více jak polovinu méně než MS 365.

Nemluvě o tom, že k dokumentům a na videocally můžete pustit i uživatele mimo svůj placený IceWarp, třeba své klienty. Stačí jim poslat link.

Přechod k IceWarp zas tolik nebolí

Já vím, migrace vždycky bolí, obzvláště velké společnosti s mnoha zaměstnanci. Přechod na IceWarp se ale vyplatí. 

S Webglobe je navíc o to snazší, že vám s ním zdarma pomohou naši technici. Postaráme se o rychlou migraci kontaktů, e‑mailů i dat.


Získejte prodlouženou zkušební dobu na 3 měsíce zdarma

Webglobe nabídku IceWarp ještě trochu osladil. Při objednávce u nás totiž získáte IceWarp zdarma na zkoušku na celé 3 měsíce, a to pro celý účet. To znamená, že před definitivním rozhodnutím si jej může v klidu vyzkoušet celý váš tým.

Objednejte si IceWarp s 3měsíčním trialem

Potřebujete ještě více informací? Zde najdete tabulkové srovnání parametrů IceWarp a Microsoft 365.

4 nástroje, které vám každý den šetří čas

Profi firemní webmail

Webmail na vlastní doméně, se všemi funkcemi, na které jste zvyklí, a k tomu pokročilý antispam.

On-line dokumenty

Editor plně kompatibilní s Office dokumenty Word, Excel, PowerPoint, jež může současně upravovat více uživatelů (real-time collaboration).

TeamChat

Projektový chat pro efektivnější práci v týmu. Vytvářejte chatovací místnosti pro kolegy, sledujte vlákna, sdílejte dokumenty.

Videokonference

Audio a video cally až pro 200 účastníků i mimo uživatele IceWarp. Moderování, interní chat, funkce zvednutí ruky, ochrana heslem.


Autor článku
Jan Dvořák

Ať už cílíte specifické zákazníky nebo celý svět, vybavíme Vás účinným arzenálem.

Sdílejte článek

Výbava pro váš onlinový svět

Proč věci na různých místech, když je můžete mít na jediném?