Je to jako souboj Davida nad Goliášem… Naprostá většina lidí toto přirovnání používá špatně. Chtějí jím říct, že i slabší může zvítězit nad silnějším – když bude mít štěstí. My si ho vypůjčíme jako dobrou ukázku toho, že zdání klame a že malý pasáček ovcí může být ve skutečnosti mistrem. A stejné je to i při srovnání kancelářského softwaru Google Workspace (dříve G Suite) s IceWarp.
Pojďme si nejdřív povědět, jak je to s tím Davidem ve skutečnosti. Když si ten příběh přečtete opravdu pozorně, zjistíte, že tu proti sobě stojí:
Najednou David nezní jako slabý protivník, ale jako někdo, kdo umí odhadnout protivníka a sám si určí podmínky souboje.
I IceWarp se v našem srovnání kancelářských balíků může na první pohled zdát jako slabší ze soupeřů.
Je to lokální startup z Prahy, co nemá výhodou velké, multimiliardové značky, která získala téměř monopol na internet.
Jenže IceWarp se stejně jako David umí dobře adaptovat. Zná svého protivníka a využívá jeho nedostatků, aby mohl zákazníkům nabídnout přesně to, co jim u Google Workspace chybí.
IceWarp v souboji s Googlem sází na 3 hlavní karty:
Každý hledá, kde ušetřit. U kancelářských softwarů platíte licenci pro každého uživatele. Obzvláště u velkých firem s desítkami zaměstnanců je proto cena rozhodující faktor.
IceWarp o více jak polovinu levnější než Google Workspace nebo MS 365.
Člověka hned napadne otázka: „Když je IceWarp skoro zadarmo, co funkce? Ušetřím jenom proto, že jich dostanu méně a v horší kvalitě?“
IceWarp se množstvím nástrojů a funkcí Googlu plně vyrovná, a navíc je stejně dobře zabezpečený.
To je také důvod, proč se opravdu vyplatí za něj těch pár desítek korun měsíčně vydat, namísto toho, abyste si pořídili některý z kancelářských balíků zdarma, které lze na internetu sehnat.
Zavádění novot je v každé firmě extrémně náročný proces, který se zřídkakdy obejde bez komplikací a chyb. Proto IceWarp neriskuje a raději používá zaběhlé postupy.
Většina funkcí se jmenuje stejně a najdete je na témž místě jako v MS Office nebo G Suite. Takže třeba úprava Word nebo Excel dokumentů je hračka i pro „nepočítačové“ typy.
Pro uživatele zvyklé na staré dobré ikonky na ploše je tu desktopová aplikace, která vám IceWarp nainstaluje na počítač, a FileSync, starající se o synchronizaci vašeho disku s cloudovým úložištěm.
Jestli je něco opravdu otravného na všech kancelářských balících, tak je to neustálé přepínání mezi okny.
To máte Google Mail pro e‑maily, Google Docs pro dokumenty, Google Sheets pro tabulky a k tomu Google kalendář, Google Meet, Google tady, Google tamhle. Člověk se v tom ztrácí a počítač nestíhá.
IceWarp tenhle problém řeší elegantně. Všechny nástroje jsou součástí jediné aplikace, tedy jednoho okna prohlížeče. Na postranní liště jen přepínáte mezi záložkami.
Je záhada, proč tohle řešení nenapadlo už Google, který je jinak mistrem v jednoduchosti.
Uživatelské rozhraní IceWarp aplikace je maximálně přehledné a jednoduché na použivání.
Už tři výše zmíněné body zní jako dobrý důvod, proč si IceWarp pořídit. Ve Webglobe jsme se ale rozhodli nabídku ještě trochu osladit:
Jen u nás získáte prodloužený trial. IceWarp vám dáváme zdarma na zkoušku na celé 3 měsíce, a to v plné verzi Ultra, se všemi nástroji a funkcemi.
Krom toho získáte výhodu naší pětihvězdičkové zákaznické podpory, která je vám k dispozici každý den na telefonu, e‑mailu i chatu.
Podívejte se na naši nabídku balíčků IceWarp.
A jestli vás zajímá více o tom, jak to ve skutečnosti bylo s Davidem a Goliášem, doporučujeme se podívat na TEDx přednášku Malcoma Gladwella. Jsou k ní i české titulky.
Sdílejte článek
Proč věci na různých místech, když je můžete mít na jediném?