Vytváření rozbalovací nabídky nebo podnabídky

Rozbalovací nabídka je velmi užitečná v hlavičce navigace, protože pomáhá zobrazit seznam souvisejících odkazů, když návštěvník umístí kurzor myši na odkaz nebo na něj klikne. Rozbalovací nabídka pomáhá odklonit hlavní menu a usnadnit navigaci.

Rozbalovací nabídku můžete vytvořit takto:

1. Přejděte na blok Hlavička a umístěním kurzoru myši na libovolný prvek spusťte nabídku Upravit navigaci. Klikněte na ikonu nastavení navigace nad sebou:

nastavení navigace

2. Zobrazí se seznam vašich stránek. Pokud je to nutné, roztáhněte okno pomocí šipky v pravém dolním rohu. V tomto příkladu chceme vytvořit rozbalovací nabídku (podnabídku) sdružující několik stránek pod odkazem "Servis.

podnabíkda servis

3. Pokud chcete přesunout požadované stránky do jedné rozbalovací nabídky Servis, klepněte na ikonu tří proužků v prvku stránky a přetáhněte stránky související se servisem dovnitř do "Servis" stránky.

jak na podnabídku

Výsledek:

výsledek

4. Opakováním kroku 3 přesuňte všechny stránky, které chcete přenést, do rozbalovací nabídky. Vaše nastavení navigace by nyní měly vypadat podobně jako zde:

nastavení navigace

5. Změny potvrďte kliknutím na tlačítko Odeslat. Zveřejněte web a podívejte si změny online:

zveřejnit web

Přidejte další úroveň rozbalovacích nabídek

Chcete-li vytvořit další rozbalovací nabídku, která by se otevřela, když váš návštěvník ukáže na položku podnabídky první úrovně, postupujte podle stejných kroků, které jsou uvedeny v bodě 3 výše:

1. V nabídce Nastavení navigace chyťte ikonu tří proužků prvku stránky, který chcete přidat do podnabídky druhé úrovně, a umístěte ji do prvku stránky, pod kterým bude nabídka. Uvolněte a sledujte, jak se nový prvek zobrazuje pod hlavním prvkem.

další podnabídka

2. Opakujte tento krok a vytvořte v rozbalovací nabídce tolik odkazů, kolik chcete.

3. Kliknutím na tlačítko Potvrdit potvrďte změny. Chcete-li změny zveřejnit, zveřejněte webovou stránku.

4. Zkontrolujte výsledek:

zkontrolovat výsledek

Odstranění stránek z rozbalovací nabídky

Chcete-li odstranit rozbalovací nabídku druhé úrovně nebo vrátit stránku do vedlejší nabídky vyšší úrovně, postupujte takto:

1. V nabídce Nastavení navigace chyťte ikonu tří proužků na stránce, kterou chcete přesunout, a přetáhněte ji do horní části seznamu tak, aby se uvnitř prvku stránky na vyšší úrovni zobrazil řádek:

přesouvání podnabíky

2. Chcete-li zcela odstranit rozbalovací nabídku a vrátit všechny stránky zpět do hlavní nabídky, opakujte krok 1, stránky však nerozhazujte na jinou stránku, ale přesuňte všechny prvky na stejnou úroveň zarovnání:

stejná úroveň zarovnání

Vaše stránky se vrátí do hlavní nabídky. Pokud však není dostatek místa, automaticky by se přesunuly do podnabídky Více.

Sdílejte článek

Vstupte do světa domén

Každý správný web potřebuje doménu a kvalitní webhosting. Buďte online s námi.