Výběr formátu obrázku

Pro obrázky používané na webu jsou k dispozici různé typy formátů souborů. Pro rychlejší načítání stránek a lepší výkon je nezbytné zvolit správný formát obrázku.

PNG (Portable Network Graphics): Tento formát se používá ve většině návrhů, infografikách, obrazech s textem a logy. PNG jsou kvalitnější než JPEG, což obvykle vede k větší velikosti souboru. PNG se zabývají oblastmi barev a textu s ostrými čarami, takže si je můžete přiblížit a užít si stejnou kvalitu. Tento formát souboru také podporuje průhledné pozadí, což je důležité, pokud vytváříte logo. Pokud máte na výběr, doporučujeme uložit PNG spíše jako 24bitový formát než 8bitový, a to kvůli lepší kvalitě a bohaté paletě podporovaných barev.

JPG: tento formát, známý také jako JPEG, je nejpopulárnějším formátem souborů s obrázky online. JPG jsou ideální pro fotografie nebo komplexní obrázky obsahující spoustu barev, stínů, přechodů nebo vzorů. JPG mají obrovskou barevnou paletu. JPG můžete uložit ve vysoké, nízké kvalitě nebo kdekoli mezi tím. Takto můžete upravit a uložit obrázek přesně tak, jak chcete, vyvážením kvality a velikosti souboru.

GIF (Graphics Interchange Format): Tento formát obrázku je díky malé velikosti souboru ideální pro animované obrázky (animované ukázky produktů nebo snímky obrazovky).

Volba mezi formáty JPG a PNG je snadná. Pokud je váš obrázek převážně fotografie, zvolte JPG. Pokud jsou ve vašich obrázcích převážně slova nebo grafické prvky, použijte PNG.

Sdílejte článek

Vstupte do světa domén

Každý správný web potřebuje doménu a kvalitní webhosting. Buďte online s námi.