Kde nastavím a přesměruji subdomény?

Nastavení subdomén a jejich přesměrování najdete v klientské administraci. Směřovat mohou jak do vlastního adresáře FTP prostoru domény, tak i na URL adresu.


Subdoména je samostatná část webu, která existuje v hlavní doméně. Například: http://subdomena.webglobe.cz/ je subdoména, která existuje v hlavní doméně https://www.webglobe.cz/.


Subdomény jsou defaultně nastaveny u vašeho hostingu tak, že stačí v ftp prostoru vaší domény vyhledat adresář /_sub a v něm si vytvořit adresář s názvem subdomény, kterou chcete používat. Např. jestli chcete používat subdoménu eshop.vasedomena.cz, v adresáři /_sub si vytvořte adresář eshop (/_sub/eshop) a do něho si nakopírujte obsah stránky, která se má na subdoméně zobrazovat.


V administraci si lze také změnit směrování všech subdomén do webrootu. Pak všechny subdomény směrují do rootu vaší domény. V tomto případě nefungují automaticky vytvářené subdomény.


Další možností nastavení subdomén je manuálně přes tlačítko PŘIDAT SUBDOMÉNU. Zde zvolíte název subdomény, jestli ji chcete směrovat do adresáře nebo ji chcete přesměrovat na jinou URL adresu. Při směrování do adresáře pak stačí zadat požadovanou cestu v adresáři _sub/. Dokonce zde máte možnost směrovat doménu na https.


Toto nastavení najdete v administraci v sekci HOSTING -> WEB -> SUBDOMÉNYSdílejte článek

Vstupte do světa domén

Každý správný web potřebuje doménu a kvalitní webhosting. Buďte online s námi.