Jak bezpečně zálohovat své webové stránky

Potřebujete mít na místě úplnou zálohu svých stránek a totéž platí i pro vaše osobní údaje. A co víc, ke ztrátě dat může dojít, i když v tom není lidská chyba. To znamená, že mít zálohy je nezbytné, i když vy (a váš tým) víte, co děláte. Zálohování webových stránek je ve WebEditoru snadné.

Poznámka: 40 % malých a středních podniků si svá data nezazálohuje. Ale u WebEditoru je vaše stránka vždy zabezpečená.

Co je to záloha stránek?
Zálohování webových stránek znamená v pravidelných intervalech chránit, ukládat a archivovat obsah několika způsoby. Tím je zajištěno, že je váš obsah vždy bezpečný.

Katastrofická událost, kdy vaše stránka náhle zmizí a už se nikdy nenajde, je krajně nepravděpodobná. Je mnohem pravděpodobnější, že omylem smažete něco podstatného, třeba důležitý úryvek vlastního kódu. Pokud se to stane, musíte být připraveni.

Typy zálohování webu
Ve WebEditoru jsou k dispozici dva typy zálohování: ruční a automatická. Ve výchozím nastavení bude WebEditor automaticky zálohovat vaše stránky bez jakýchkoli dalších myšlenek z vaší strany během následujících událostí:

  • Když stránku uložíte popáté
  • Při publikování webových stránek

Vytváří se ruční záloha
Po provedení důležitých změn na webových stránkách můžete své stránky zálohovat ručně. Postupujte podle těchto kroků:

Přejděte do nabídky Webu v levém rohu administrace WebEditoru klinutím na tři vodorovné čárky a klepněte na Nastavení.
Na kartě Zálohy klepněte na Vytvořit zálohu webu:

Zadejte jméno zálohy, například s datem nebo poznámkou, která vám připomene, co bylo změněno:


Klepněte na tlačítko Odeslat. Vaše webová stránka bude uložena a záloha bude viditelná v seznamu záloh webových stránek:

Obnovení webu ze zálohy

Pokud chcete obnovit vaši webovou stránku na dříve uloženou verzi, můžete tak učinit kliknutím na zálohu v seznamu a potvrzením vašeho záměru v rozbalovacím okně s varováním, které se zobrazí:

Po klepnutí na tlačítko Odeslat se automaticky obnoví předchozí verze webu. Bude také vytvořena nová automatická záloha, která vám umožní přístup k aktuální verzi webu.

Poznámka: Počet záloh, které máte k dispozici, se může měnit v závislosti na poskytovateli hostingu. Ujistěte se, že rozumíte svým záložním limitům.

Sdílejte článek

Vstupte do světa domén

Každý správný web potřebuje doménu a kvalitní webhosting. Buďte online s námi.