27. 1. 2022
Tiskové zprávy

Skupina WY Group slučuje všechny firmy pod značku Webglobe. Chystá se pokračovat v konsolidaci českého webhostingového trhu a expanduje do Srbska

Praha, 27. ledna 2022 – Slovenská skupina WY Group usnadňující podnikatelům vstup do digitálního prostředí nyní slučuje své aktivity a na všech trzích působnosti bude vystupovat jednotně jako Webglobe. Pod vedením Igora Strečka firma cílí na konsolidaci českého trhu, kde tak vzniká nový významný hráč mezi poskytovateli webů a digitální komunikace. Skrze akvizici firem NiNet, Eutelnet a Panet navíc expanduje do Srbska.

Webglobe

Celkem šestnáct značek, které skupina WY Group doposud zastřešovala, se slučují pod jednu silnou technologickou společnost – Webglobe. Postupně budou jednotlivé entity zanikat a budou plně integrovány do jednotné společnosti. Webglobe, za kterou z velké části stojí slovenský investiční fond Sandberg Capital bude na trhu představovat nového silného hráče s celkovým firemním obratem za loňský rok 205 milionů korun.

„Expandovat na další trh a zastřešit všechny naše aktivity pod jednotnou značku je pro nás velkou výzvou, ale také úspěchem. Odráží to směr, kterým se s Webglobe chceme vydat a co již několik let budujeme. Pozornost zaměříme hlavně na naplnění naší ambice stát se významným hráčem na trhu poskytování webu a digitální komunikace, který bude konkurenceschopný předním zahraničním společnostem. Díky slibným akvírovaným firmám jsme připraveni posilovat pozici na všech trzích naší působnosti,“ dodává Igor Strečko, CEO Webglobe.

Webglobe momentálně spravuje přes 300 tisíc domén pro více než 100 tisíc zákazníků, což z něj dělá třetího nejsilnějšího hráče v Česku. Na domovském slovenském trhu zaujímá v žebříčku druhou pozici a jméno si čerstvě buduje také na srbském poli těchto služeb, kam společnost vstoupila díky akvizicí tří firem.

Skupina WY Group, specializující se na služby poskytování webu, registrace domén, cloudových domén a správy náročných online infrastruktur vystupovala doposud na českém trhu pod firmou Webglobe, s.r.o., na slovenském trhu jako Webglobe – Yegon, s.r.o.

O Webglobe
Společnost Webglobe, která se zabývá poskytováním webu, prostředků digitální komunikácie a cloudových služieb, má za cíl usnadnit podnikatelům vstup do digitálního prostředí a poskytovat jim zde podporu pro jeho rozvoj. Na český trh vstoupila v roce 2019 a na konci roku 2021 spojením českých firem IGNUM, Stable.cz a Hosting90 systems, ONESolution a savana.cz obsadila třetí místo nejsilnějšího hráče na českém trhu. Celkově má v portfoliu šestnáct značek. Momentálně obsluhují přibližně 100 000 zákazníků a spravují přes 300 000 domén ve třech zemích. Je také jednou z mála českých firem, která na našem trhu konkuruje velkým zahraničním společnostem.

Na slovenském trhu dlouhodobě zaujímá Webglobe druhou nejsilnější pozici a v Srbsku, na jež trh nově společnost vstoupila skrze akvizici NiNet, Eutelnet a Panet, si taktéž rychle buduje svou pozici. Tím ale ambice Webglobe nekončí, společnost plánuje další tuzemské nákupy a akviziční expanzi v zemích střední a východní Evropy.

Firma pod vedením generálního ředitele a spolumajitele Igora Strečka získala finanční prostředky od správcovské společnosti Sandberg Capital zaměřující se na investování do menších a středně velkých firem na Slovensku a ve střední a východní Evropě, která spravuje aktiva v hodnotě 150 milionů eur.
 Kontakt pro média:
Kim Szappanosová
Rubikon PR
kim.szappanosova@rubikonpr.cz
+420 774 085 814

Autor článku
Webglobe


Ať už cílíte specifické zákazníky nebo celý svět, vybavíme Vás účinným arzenálem.

Sdílejte článek

Výbava pro váš onlinový svět

Proč věci na různých místech, když je můžete mít na jediném?